هشتگ های اینستاگرام

نقش هشتگ های اینستاگرامی در دومین نمایشگاه خودرو تهران

نمایشگاه خودرو تهران با حضور شرکت‌های معتبر خودروساز داخلی و خارجی، در شهر آفتاب در حالی برگزار می‌شود که بسیاری از علاقه‌مندان به این صنعتِ جذاب به دلایل مختلف ازجمله بعد مسافت، امکان حضور در نمایشگاه را ندارند و اشتیاق خود را با پیگیری خبرها از طریق رسانه‌های خبری به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام و ویدیوهای لایوِ پوشش‌دهندگان این رویداد بین‌المللی مانند دیجی مگ، مجله ماشین و سایر مجلات تخصصی و آنلاین سیراب می‌کنند.

 

همان‌طور که در پست های قبلی با موضوع آموزش بازاریابی با اینستاگرام عرض شد،

هشتگ یکی از بهترین روش‌های قرار گرفتن در معرض دید جستجوگران اینستاگرامی است.

اما متأسفانه با لمس هشتگ های #نمایشگاه_خودرو_تهران و   #tehranautoshow به‌جز دیجی مگ و برخی مجلات آنلاین دیگر، محتوای ارزشمند و پیوسته‌ی دیگری با قالب و فرمت حرفه‌ای توسط شرکت های خودرو سازی بین المللی به چشم نمی‌خورد.

چرا؟

شاید سرشان شلوغ است!

شاید فراموش می‌کنند!

شاید،… شما بگوئید!

 

چرا نکاتی به این سادگی توسط بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروساز ملی و بین‌المللی مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد؟

 

چرا هیچ اثری از کوییک، محصول جدید سایپا در نتایج جستجوی نمایشگاه خودرو تهران مشاهده نمی‌شود؟

 

چرا گزارش مناسبی  از خودروی جدید و تازه‌وارد #لوکسژن که در این نمایشگاه رونمایی شد در دسترس نیست؟

 

آیا فرصتی از این بهتر برای درگیری ذهن مخاطب پیدا می‌کنید؟

تعداد زیادی از پست‌های منتشرشده با هشتگ نمایشگاه خودرو تهران از طریق کاربران عادی یا رسانه‌های خبری تولیدشده‌اند درحالی‌که انتظار می‌رود در این ایام بخشی از هزینه تبلیغات و بازاریابی به موضوع شبکه‌های اجتماعی اختصاص داده شود.

 

 

حتی شاید شرکت‌هایی باشند که در این حوزه نیز فعالیت می‌کنند اما به دلیل عدم توجه به این نکات ساده اما مهم، ازجمله نام کاربری و استراتژی هشتگ گذاری، به مخاطبانشان متصل نمی‌شوند.

 

 

یکی از حرفه‌ای‌های این نمایشگاه، شرکت رنو با کمپین #رنوموتورشو است که از هشتگ نمایشگاه خودرو تهران استفاده نمی‌کند که حتماً برای خودش دلیل دارد! و نمی‌خواهد تمرکز خودش را از کمپین رنوشوموتور بردارد.

 

شرکت خودروسازی رنو می‌تواند برای مخفی کردن هشتگ های اضافه، نسبت به درج هشتگ در اولین کامنت در هریک از پست‌های خود اقدام نماید.

 

با این روش و افزایش کامنت های هر پست، کامنت های اول از دید کاربران پوشیده می‌شود.

 

چه خوب می شد در تیزر تبلیغاتی دومین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران،  آدرس شبکه های اجتماعیِ این نمایشگاه در پایان بندی تیزر درج  می شد. اگر عکس های این پست را ورق بزنید، آخرین تصویر مربوط به نتیحه‌ی جستجوی پیج نمایشگاه است، یک پیج با نام نمایشگاه خودرو تهران در اینستاگرام ثبت شده و مشاهده می شود و جای تعجب دارد چرا از این پیج هیچ استفاده ای نمی شود.

 

یادتان نرود ما در عصر طلایی بازاریابی محتوا هستیم و علاوه بر لزوم تولید محتوا، باید همیشه به کیفیت محتوا نیز متعهد باشیم.

به امید استفاده هرچه مفیدتر از فرصت شبکه های اجتماعی در مسیر توسعه کسب و کارهای ایرانی.

خوشحال می‌شوم از نظر ارزشمند شما مطلع شوم.

جهت مطالب بیشتر ، روی عنوان  آموزش بازاریابی با اینستاگرام کلیک کنید

محمدمهدی موحدی نژاد مدرس و مشاور بازاریابی با اینستاگرام

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *